Ponad 2,5 mln wdrożeń Fortigate w Polsce i na świecie

Przetestuj już dziś. Bez kosztów. Bez zobowiązań. Bez wysiłku. Bezpiecznie.

WYZWANIA ADMINISTRATORÓW SIECI 2021

Najczęściej występujące problemy administratorów według raportu działu wsparcia technicznego IKARIA w pierwszym półroczu 2021 roku.
Cryptolocker
Cryptolocker
Ransomware szyfrujący dla okupu dyski lokalne i sieciowe firmy.
Najpowszechniejsze zagrożenie tego roku. Typowy scenariusz to zainfekowany komputer, który szyfruje udostępnione dyski sieciowe. W takiej sytuacji backup okazuje się nieaktualny, niepełny lub nie ma go w ogóle. Duża część firmy nie pracuje i sprawa szybko trafia do zarządu. Jedynym wyjściem jest zapłacenie okupu za odkodowanie zasobów. Cena najczęściej to 4 bitcoiny czyli ok 10 000 zł.
Brak pełnej kontroli
Brak pełnej kontroli
Brak pełnej kontroli nad użyciem łącza przez poszczególne aplikacje i użytkowników.
Na brak kontroli mają wpływ portale i media społecznościowe przeładowane treściami video, torrenty, duże pliki i częste aktualizacje systemów. Do tego intensywny i zróżnicowany ruch z urządzeń mobilnych, będący słabym punktem w zakresie bezpieczeństwa. Sieć zapycha się w nieoczekiwanym momencie, a po kilkunastu minutach znów działa dobrze. W takich sytuacjach nie wiadomo co dokładnie się stało i kiedy znów się powtórzy.
AWARIE SIECI
AWARIE SIECI
Przestoje firmy spowodowane trudnością w szybkim diagnozowaniu problemów z siecią.
Awarie sieci to nie tylko brak dostępu do Internetu, niedziałające usługi VoIP, opóźnienia w łączach pomiędzy oddziałami, czy problemy z dostępem zdalnych użytkowników przez VPN. To też błędne przełączenie ruchu w przypadku awarii jednego z łącz czy problemy z dostępem do serwerów firmy i coraz powszechniejszych usług oferowanych w chmurze. Brak integracji wielu funkcji w jednym miejscu utrudnia reakcje i wydłuża czas awarii.
ROUTER LINUX
ROUTER LINUX
Skomplikowane konfiguracja. Problemy w przejęciu po innym adminie.
Linux wiąże się ze skomplikowaną konfiguracją, wsparciem tylko przez społeczność, brakiem regularnych aktualizacji sygnatur i niskim poziomem rozwoju zaawansowanych funkcji jak SSL-VPN PORTAL czy L7 Filtering. Czarny scenariusz to awaria starego sprzętu lub zmiana administratora. Brak standaryzacji powoduje, że teoretycznie proste zmiany w konfiguracji zajmują bardzo dużo czasu.
Z jakich powodów administratorzy migrują na Fortigate?
 • Proste zarządzanie

  Integracja wszystkich funkcji
  bezpieczeństwa

 • Wydajność / cena

  Bezkonkurencyjny stosunek
  ceny do wydajności i niskie koszty utrzymania

 • Łatwe wdrożenie

  Bezproblemowe wdrożenie dzięki
  intuicyjności i wsparciu producenta.

 • Kompatybilność

  Łatwa integracja w każdej sieci,
  najszersza kompatybliność na rynku

Rekomendacje

darmowy test fortigate

Zapisz się na test i całkowicie za darmo, bez żadnych zobowiązań sprawdź Fortigate w swojej sieci. Otrzymasz urządzenie, zobaczysz jak wygląda i przekonasz się jak łatwe jest w użyciu.

Proces instalacji trwa około 15 minut i przeprowadzi je certyfikowany inżynier Fortinet.

On też skonfiguruje UTMa i odpowie na wszystkie Twoje pytania. Jak informatyk z informatykiem. Tylko fakty, zero marketingu.

Gwarancja 4B
• Bez kosztów
• Bez zobowiązań
• Bez wysiłku
• Bezpiecznie